Dotazy a odpovědi


 Jméno *
 E-mail
 Web
 zpráva *
* Povinná položka

Antispamová kontrola
Opište prosím kombinaci číslic a písmen přesně podle obrázku
captcha

(4)
(4) Josef
Thu, 10 August 2017 13:18:56 +0000

Dobrý den.
Jsem očkovaný proti A,C,W-135 a Y. Pracuji jako konzultant, pracovně se pohybuji po celé republice a stýkám se s mnoha různými lidmi. Doporučila byste mi rozšířit si očkování o Bexsero, přestože je mi 53 let?
Josef

Dobrý den,
já za mě bych určitě očkování doporučila.
Nikdy nevíte s kým se potkáte.
Ohrožené skupiny jsou děti, pak děti v pubertě, ale i starší osoby.
Takže za mě: ANO
Andrea


(3) Jana
Sun, 3 January 2016 21:19:12 +0000

Dobrý den,
Dětem jsme nechávali v roce života naockovat vakcínu,rok 2010.. byla na 5let, tudíž před rokem jim skončila ochrana... dnes je jim 7let. Bavila jsem se s doktorkou, zda nechat naockovat znova, jaké jsou vakcíny... Jedna vakcina je za 1.200 kč, ta není na ten nejhorší,smrtící typ B, tudíž jsem ji vyřadila... Druhá je včetně B, jedná dávka je za 2.500 kč. Potřebují 2x, tudíž 5tisíc na dítě.... Byla bych když už bexsero... ale jak jsem se dočetla blíže, nejohroženější je skupina do 5ti let,pak dospívající od 15-19 let.... tak si nejsem jistá, zda očkovat v tomto věku v porovnání s rizikem nákazy?

Děkuji za radu
J.

Dobrý den,
děkuji za Váš dotaz. Z mého pohledu je očkování důležité v každém věku. Já jsem onemocněla v 39 letech. Rozhodně ted doporučuji to Bexsero a nepodcenila bych ani to zbylé očkování (C,X....). Záleží kolik chcete investovat. Nemocných není moc, ale když přijde bacil tak to může být fatální.
Hodně dobrých rozhodnutí Vám přeji
Andrea Brzobohatá


(2) Daniela Dokulilová
Fri, 13 March 2015 12:13:38 +0000

Dobrý den paní Brzobohatá,
na začátek mého dotazu, bych Vám chtěla moc poděkovat za osvětu ohledně této meningokokové bakterie. Vůbec jsem netušila, že je to tak hrozná, zákeřná bakterie, co vše strašného dokáže...
Viděla jsem Vás už vícekrát v TV a díky Vám a Vašim informacím, chci nechat očkovat své děti. Mám dvě děti ve věku 4 r. holčička Emička a 2r chlapečka Ondru. O vakcíně jsem už mluvila s naší pediatričkou, ta mě v tom podporuje, jen se jí nelíbí, že je vakcína drahá (prý 1 vakcína cca 3 tis.) ALe zdraví máme jedno. Jen se Vás chci zeptat, vakcína proti meningokokovi je potřeba 2x očkovat v ramci asi 2-3 měsíců? a pak další přeočkování je v pubertě? Dále nevím jak otázku dobře položit, ale zeptám se rovnou: Opravdu díky vakcíně proti meningokokovi děti tuto bakterii nechytí? Teď jsem měla děti nemocné, dcerka 2x za sebou chytla spálového streptokoka a já se strachovala, aby to právě nebyl ten meningokok... Děkuji Vám za přečtení těchto řádků a jeslti budete mít i čas a chvilku mi odepsat... děkuji, Daniela Dokulilová, Plzeň
Dobrý den,
paní Brzobohatá ze sdružení antimeningokok.cz nás, výrobce vakcíny, požádala o zodpovězení odborného dotazu níže.
Invazivní meningokoková onemocnění jsou způsobena bakterií meningokoka. Meningokok se dělí do několika skupin. Nejčastějším původcem onemocnění je meningokok skupiny B. Ten v ČR dlouhodobě způsobuje přes 70% případů onemocnění. Kromě meningokoka B je druhým nejčastějším původcem je meningokok C.
Proti meningokoku skupiny B existuje vakcína Bexsero. Tato vakcína je vhodná pro děti od dvou měsíců věku, u dětí ve věku 2 roky až 10 let se podává ve dvou dávkách, s prodlevou mezi dávkami minimálně 2 měsíce. Potřeba přeočkování zatím nebyla stanovena.
Proti meningokokům skupin A,C,W-135 a Y existuje kombinovaná (tedy proti těmto čtyřem skupinám zároveň) vakcína Menveo. Vakcína se u dětí nad dva roky podává v jedné dávce s přeočkováním v pětiletých intervalech.
Pokud jde o možnost onemocnění u očkovaného dítěte, tak stejně jako u ostatních očkování vakcína nikdy nechrání ve 100% případů. Riziko onemocnění lze však očkováním významně snížit.
Cena vakcíny Bexsero se nyní pohybuje okolo 2500 Kč, přesnou cenu sdělí očkující lékař, nebo lékárna.
Vhodnost očkování je třeba individuálně zvážit, o možnosti očkování se prosím poraďte se svým lékařem, který jako jediný rozhodne o vhodnosti očkování pro konkrétní dítě.
S pozdravem,
PharmDr. Martin Myrdacz(1) Martina Caklová
Mon, 9 June 2014 08:06:05 +0000

Dobrý den, kdybych si chtěla očkovací vakcínu zakoupit pro svého 17-ti letého syna...kam se mám obrátit a o jakou částku se asi jedná? Můj otec zemřel na následky meningitidy v roce 1995. Chtěla bych syna jako rizikovou skupinu ochránit. Děkuji.

Dobrý den,
Musíte si najít nějaké očkovací centrum a nebo lékaře, který očkuje.
Teď je nová vakcína na typ B, ale je docela drahá. Jsou to dvě dávky a každá stojí kolem 2.500 Kč, pak je vakcína na typy A, C ... a ta je jen jedna a stojí neco přes tisíc korun. Musím ale konstatovat, že typ B je mnohem nebezpečnější a zákeřnější..

Andrea